Nagrody i wyróżnienia

Dla Stowarzyszenia

2013 Złota Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego

2014 Nagroda Starosty Tarnogórskiego w kategorii nauka i edukacja

Indywidualne dla członków Stowarzyszenia
2012

1.Nagroda Burmistrza Tarnowskie Góry za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2011 –Michał Sporoń
2. Srebna Odznaka Honorowa za zasługi dla Województwa Śląskiego- Stanisława Szymczyk
2014

1.Nagroda „Orła Orła i Róży” dla Prezes Tarnogórskiego Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku-Magdaleny Latacz
2.  Nagroda Specjalna dla Henryki Borkowskiej – Szmatloch – najlepszej aktorki, scenarzystki i reżysera  podczas I Oświęcimskich Spotkań Artystycznych Seniorów w Oświęcimiu

2019  Nagroda Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry dla Henryki Borkowskiej – Szmatloch za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej , upowszechniania i ochrony kultury za 2018 rok

 

Dla uczestników ogólnopolskich i lokalnych konkursów oraz przeglądów artystycznych

2013 Oświęcimskie Spotkania Artystyczne Seniorów dla Zespołu Artystycznego UTW za „Wydarzenie roku 2013” Widowisko regionalne” Wyszkubki, czyli jak downi na Śląsku się żyło”

2014  Nagroda Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za rok 2013 dla Teresy Majzner i Heleny Domańskiej

2015  Wyróżnienie I stopnia w kategorii małych form teatralnych za widowisko ”Skok przez skórę” r wyreżyserowane przez Henrykę Borkowską-Szmatloch podczas Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów

2016 I miejsca na IX Juwenaliach III Wieku w Warszawie – dla zespołu wokalnego pod dyrekcją Izabeli Lysik- Różańskiej i tanecznego prowadzonego przez Marzenę Kobryń
2017

  1. III Recytatorski Konkurs Seniorów w Dąbrówce Wielkiej- Grażyna Jurek oraz Brygida Nowak
  2.  III miejsce w VI Konkursie” Gryfnej Godki” w Piekarach Sląskich – Brygida Nowak
  3. II miejsca na X Juwenaliach III Wieku w Warszawie dla zespołu wokalnego pod dyrekcją Izabeli Lysik- Różańskiej i tanecznego prowadzonego przez Marzenę Kobryń
  4. III miejsce na X Juwenalia III Wieku w Warszawie – kategoria monodram – Grażyna Jurek

2018

  1. Grand Prix  na XI Juwenaliach III Wieku w Warszawie dla zespołu wokalnego pod dyrekcją Izabeli Lysik-Różańskiej
  2. I miejsce  na XI Juwenaliach III Wieku w Warszawie za spektakl” Ławeczka pod familokiem” dla zespołu teatralnego kierowanego przez Henię Borkowską-Szmatloch
  3. I miejsce na XI Juwenaliach III Wieku w Warszawie dla duetu wokalnego Henryki i Andrzeja Żurek
  4. Wyróżnienie na XI Juwenaliach III Wieku w Warszawie dla zespołu tanecznego prowadzonego przez Marzenę KobrWyróżnienie dla zespołu wokalnego i tanecznego na Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów

2019

  1.  II miejsce Henryki Kańtoch w konkursie  recytatorskim organizowany przez Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej pt „Wszystko jest poezją, każdy jest poetą”
  2. Wyróżnienie dla Teresy Kamińskiej w kategorii kabaret podczas Oświęcimskich Spotkaniach Artystycznych Seniorów
  3.   I miejsce w XI Juwenaliach III Wieku w Warszawie dla duetu wokalnego Henryka i Andrzej Żurek
  4. III miejsce w XI Juwenaliach III Wieku w Warszawie dla dla zespołu tanecznego „Sie chce” prowadzonego przez Marzenę Kobryń

2022

1. III miejsce w konkursie  śląskiego kołocza pn „Geburstag Kołoca”

 

Dla uczestników olimpiad sportowych, turniejów brydżowych

2016

  • Zawody Pentanque Samorządowców z okazji Dnia Miasta Piekary Śląskie

I miejsce Nina i Mirek Gliszczyńscy oraz Franciszek Drynda

2017

  • Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łazach
  1. Jadwiga Psiuk   złoty medal  w biegu na 60 m
  2. Elżbieta Rduch srebny medal w biegu na 60 m
  3. Wanda Wrodarczyk brązowy medal w biegu na 200m

2018

  • I Międzypokoleniowy Turniej Brydża Sportowego o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

I miejsce dla zespołów Michał Warzecha i Krystian Wonchała oraz Jan Marulewski i Krzysztof Grabowski

  • Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łazach
  1. Elżbieta Rduch srebny  medal w biegu na 60 m
  2. Antoni Bednarczyk srebny medal w strzelaniu z karabinku pneumatycznego
  3. Michał Warzecha i Krystian Wonchała w brydżu sportowym
  • Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Seniorów YOU WIN w Rybniku
  1. Elżbieta Rduch bieg na 60 m – złoty medal
  2. Wanda Wodarczyj, bieg na 400 m – srebny medal
  3. Janina Muc, skok w dal – brązowy medal
  4. Barbara Holy, pływanie – brązowy medal
  5. Franciszek Drynda , nordic walking – brązowy medal
  • Olimpiada Sportowa Seniorów w Radzionkowie

III miejsce dla drużyny UTW Tarnowskie Góry

2019

  • Turniej Brydżowy Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej

I miejsce Warzecha Michał i Wonchała Krystian

  • Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Seniorów YOU WIN w Rybniku
  1. Elżbieta Rduch, bieg       – srebny medal
  2. Tomasz Bobecki ,szachy- srebny medal
  3. Wanda Wodarczyj , bieg – brązowy medal
  4. Janina Muc  , skok w dal – brązowy medal
  5. Janusz Nowak, rzut kulą-brązowy medal
  • Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łazach

Elżbieta Rduch , bieg na 60 m – srebny medal

  • XI Turniej UTW w szachach i brydżu sportowym o puchar Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu

III miejsce Warzecha Michał i Wonchała Krystian

2020 Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych Stadion Śląski Chorzów

  1. Bogusława Sukiennik, bieg na 150 m – srebny medal
  2. Elżbieta Rduch , bieg na 60 m – brązowy medal

2021 XIII Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych – Stadion Śląski Chorzów

  1. Bogusława Sukiennik, bieg na 150 m – złoty medal
  2. Elżbieta Rduch , bieg na 60 m – złoty medal
  3. Halina Nogalska, przełaje rowerowe- srebny medal

2022 XIII Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych- Stadion Śląski Chorzów

  1. Bogusława Sukiennik, bieg na 150 m – złoty medal
  2. Halina Nogalska , przełaje rowerowe na 1200 m – złoty medal
  3. Elżbieta Rduch, bieg na 60 m – srebny medal