25 maja 2023

Słuchacze UTW pozdrawiają z Tolo

Tarnogórski UTW od 14 maja 2023 realizuje projekt programu Erasmus+ pt.: „ICT i nowe technologie gwarancją rozwoju UTW”, akcja kluczowa 1 : Mobilność edukacyjna osób, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Bogaty program szkolenia dostarcza nie tylko nowych wiadomości i umiejętności ale jest także okazją do zacieśniania umiejętności współpracy 16-osobowej grupy tarnogórskich studentów. Kilkugodzinne zajęcia informatyczne odbywają się codziennie przed południem.

Grupa nasza zakwaterowana jest w trzygwiazdkowym, klimatycznym Pitsakis Hotel, z którego na plażę jest tylko 50 metrów i można w chwilach wolnych relaksować się nad morzem. I choć pogoda nas nie rozpieszcza to spacery brzegiem lazurowego morza są wyjątkowe.

Bogaty program edukacyjny to także poznawanie kultury i tradycji Grecji. Już zdążyliśmy  zwiedzić najbliższą okolicę; zobaczyliśmy więc ruiny starożytnego Asini, znajdującego się na  peryferiach Tolo, na szczycie pagórkowatego przylądka.

Wyjechaliśmy już dwa razy na wycieczki całodniowe, do Epidavro, Myken ,Nemei, Nafplio oraz odbyliśmy rejs na wyspę Hydra i Spetses. Bogactwo historii greckiej i ogrom zabytków pozostawia niesamowite wrażenia. To już końcówka naszej edukacyjnej przygody a przed nami: zaliczenie szkolenia i zwiedzenie Aten w drodze powrotnej już 28 maja.

Wrócimy do Tarnowskich Gór wyposażeni w nowe umiejętności, które zapewne ułatwią nam rozwijanie działalności naszego UTW i, oczywiście, z bogactwem wiedzy o kulturze kolebki cywilizacji europejskiej.

Pozdrawiamy wszystkich słuchaczy TS UTW i zapraszamy 5 czerwca(godz. 16:30) do TCK na prezentację/ podsumowanie naszego projektu. Nasza grecka przygoda jest wspaniałym doświadczeniem i wzmocnieni wrócimy pełni nowej energii; śmiało powiemy: Cała naprzód, a wszelkie trudności zamieniamy na chwile radości.

Stanisława Szymczyk, sekretarz TS-UTW

 

 

Opublikowane: 27 maja 2023