8-9 marzec 2023

Wiosennie i kobieco – DZIEŃ KOBIET UTW

Wiosennie i kobieco- DZIEŃ KOBIET UTW 

Dwa dni, 8-9, marca studenci UTW świętowali Dzień Kobiet. Miejscem spotkania stała się klimatyczna „Restauracja Sedlaczek”, gdzie każdego dnia mogło się spotkać kilkadziesiąt osób, by wspólnie w rodzinnej atmosferze muzyczno- literackiej, a właściwie kabaretowej spędzić „świąteczne” popołudnie.

Było to więc spotkanie przyjaciół przy wspólnym śpiewaniu piosenek nie tylko biesiadnych, ale takich, do których pozostaje sentyment młodzieży 60+ A żeby ułatwić aktywny udział wszystkich , zaproszeni mieli do dyspozycji śpiewniki przygotowane specjalnie na ten dzień,, Moderatorami spotkania był 9-osobowy zespół w składzie : Henryka i Andrzej Żurkowie- śpiew, Jan Różycki- akordeon, Maria Gołąbska-Marulewska, Barbara Wilk, Grażyna Jurek – teksty kabaretowe i Teresa Kamińska- wspaniałe mini monodramy kabaretowe w stylu niezapomnianej Hanki Bielickiej, Jan Marulewski rozbawiał towarzystwo dowcipami ale także zadedykował wszystkim Paniom wiersz Wisławy Szymborskiej. Spotkanie prowadziła Stanisława Szymczyk.

Swój wiersz „Najdroższa Moja”, dedykując go wszystkim koleżankom z UTW, przeczytał Jerzy Kała. Miłe spotkanie w gronie koleżeńskim , wspólny śpiew , humor i refleksja były na pewno dla wszystkich uczestników chwilą radości.

Spotkania studentów TS-UTW są doskonałym przykładem, że: ,, Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń. I może takie wspólne spotkania, działanie pozwala nam wsiąść do właściwego pociągu…

Opublikowane: 9 marca 2023