7,14,21 i 28 marca 2023

Spacer z kijkami nordic walking pod okiem instruktora, trenera i sędziego Mirka Gliszczyńskiego

7 marca br  pod okiem Mirka Gliszczyńskiego , który posiada uprawnienia instruktora, trenera i sędziego Nordic Walking rozpoczęliśmy spacerowanie z kijkami. Najpierw odbyła się rozgrzewka a potem już fachowy instruktaż , jak prawidłowo chodzić z kijkami , aby przyniosło to jak najwięcej  korzyści dla naszego organizmu . Spacer alejkami parku tarnogórskiego był dopełnieniem – oczywiście z kijkami był dopełnieniem tego spotkania.

To było pierwsze spotkanie. Na tym nie koniec , bo  do końca marca spotykać się będziemy zawsze we wtorki o godz, 15.00 w Parku Miejskim przy Muszli Koncertowej, aby kontynuować naukę prawidłowego chodzenia z kijkami.

21 marca br– w pierwszy Dzień Wiosny naszym kijkowym zapaleńcom przybył nowy członek grupy – urodziwa  Marzanna . Jak każe tradycja trzeba się jej było pozbyć. Pytanie gdzie – to już tajemnica nordic walkingowców.

28 marca br – Marzanna dała znać o sobie, bo w tym dniu powiało znowu zimą. Nie zniechęciło to najbardziej wytrwałych  adeptek poznawania prawidłowej techniki NW.  Mirek przypomniał zasady prawidłowej techniki a potem odbył się krótki marsz po parku. Miłym  akcentem zakończenia „spacerowania z kijkami” było wręczenie uczestniczkom „Dyplomu uznania” oraz świątecznej muffinki wraz z życzeniami świątecznymi a także zachętą do kontynuowania ćwiczeń i spacerów.

Dziękujemy Mirkowi oraz Ninie Gliszczyńskiej za perfekcyjne przygotowanie szkolenia.

Opublikowane: 7 marca 2023