15 grudnia godz. 17.00

„Poznajmy naszych sąsiadów – Litwę, Estonię i Łotwę”- spotkanie podróżnicze w Bibliotece Miejskiej im. B. Lubosza w Tarnowskich Górach
Litwa, Estonia i Łotwa to państwa , z którymi wiele nas łączy ale wiele też dzieli. Te kraje bałtyckie  we wrześniu 2022 r odwiedziła Joanna Słowikowska – sympatyczka naszego Uniwersytetu . Będzie opowiadała  o wzgórzach zamkowych i „małej Szwajcarii” na Litwie, o Łotwie, która szuka swoich korzeni i prawdziwego „ja” i  o Estonii, gdzie z dumą sprzedawane są przedmioty polskiego pochodzenia. Opowie także jak przygotowała się do tej wyprawy i o niezapomnianych wrażeniach, które na długo zostaną w jej pamięci.
Joasia z wykształcenia jest matematykiem , zawodowo pracuje w IT, mieszka w Warszawie a pochodzi z Chrzanowa.   Z pasji jest podróżniczką , miłośniczką gór i literatury górskiej.  Od 10 lat  samodzielnie podróżuje po Europie a także po  Ameryce i Kanadzie  , odwiedzając  miejsca znane i mniej znane podróżnikom . Jak sama mówi „Spełnia swoje marzenia, bo przecież po to są”
Zapisy na to spotkanie przyjmuje Hania Bednarz tel  514 748 349

Opublikowane: 24 listopada 2022