2020 rok

Płyta zespołu wokalnego AG-ie

 

 

 

 

 

Wielokrotnie nagradzany Zespół wokalny „AG-ie” naszego stowarzyszenia pod dyrekcją Izabeli Lysik- Różańskiej nagrał swoją pierwszą płytę. Wyróżnienie to było związane ze zdobyciem w 2018 roku nagrody Grand Prix w kategorii muzyka podczas XI Juwenaliów III Wieku . Razem z nami na płycie swoje utwory zaprezentował  Zespół Śpiewaczy „Olzanki” z Olzy – zdobywca I miejsca.

Juwenalia III Wieku w Warszawie są organizowane przez Fundację AVE i jest to największy interdyscyplinarny Festiwal Twórczych Seniorów w Polsce.  Tak pisze o nim na okładce płyty jedna z uczestniczek ” Za sprawą Juwenaliów III Wieku dokonała się w życiu polskich seniorów wielka metamorfoza. Życie nabrało sensu, innego wymiaru. Czekanie na Juwenalia, to jak czekanie na karnawał w Rio, bo są one karnawałem radości”

A o samej płycie  Pan Bartłomiej Włodkowski, prezes Fundacji AVE  pisze tak: ” Oddajemy do Państwa rąk płytę z nagraniami dwójki laureatów najwyższych miejsc w XI edycji festiwalu. Mamy nadzieję, że muzyka uraduje a jednocześnie będzie inspiracją, że również po sześćdziesiątce można zdobywać szczyty artystycznego wyrazu”

Zespół pod dyrekcją  Izabeli Lysik- Różańskiej   i akompaniamencie Hanny Balcerzak nagrał pięć utworów a mianowicie:

  1. Erile ba bolea hae- melodię z południowej Afryki
  2. Menuet G-dur Ludwiga van Beethovena ze słowami Henryki Borkowskiej-Szmatloch
  3. Fragment Suity E-dur G.F. Haendla
  4. Matulu moja – melodię ludową z Mazowsza
  5. Bandoska – melodie ludową z Mazowsza w opracowaniu T.Sygietyńskiego i M.Zimińskiej- Sygietyńskiej

Płytę nagrywaliśmy w Pałacu w Rybnej . Skład zespołu to:

  • soprany- Izabela Lysik- Różańska, Teresa Majzner, Teresa Markowska, Maria Gołąbska-Marulewska, Urszula Orechwo, Elżbieta Płaczek, Jadwiga Psiuk, Ewa Słabik, Alojza Stabach, Krystyna Ścisłowska, Henryka Żurek
  • alty- Barbara Brzoza, Teresa Cieszyńska, Barbara Holy, Wanda Ileczko, Magdalena Latacz, Dorota Pyka, Bogusława Sukiennik, Henryka Borkowska Szmatloch, Maria Witkowska

Posłuchajcie………………………..

 

Opublikowane: 23 maja 2020