12 grudnia 2019

Spotkanie podróżnicze z Tomkiem Słabikiem

W gościnnych pomieszczeniach Biblioteki Miejskiej w Tarnowskich Górach odbyło się drugie spotkanie podróżnicze. Gościem był Tomasz Słabik a tytuł spotkania to „Komputer zamiast biura podróży… czyli jak samemu zorganizować wymarzony wyjazd do Tokio i Pekinu.

Tomek – syn naszej skarbniczki Ewy –  krok po kroku pokazał nam w jaki sposób przygotowywał się do wyjazdu do Pekinu i Tokio. Prezentował nam strony internetowe , na podstawie których wyszukiwał loty, miejsca w hotelu, marszrutę zwiedzania, plany metra pekińskiego i innych miejscowych połączeń. Podstawowym urządzeniem służącym wielką pomocą w poruszaniu się wielkich metropoliach  był telefon komórkowy a w nim internet Zaskoczeniem dla nas było  to, że  w Chinach nie działa przeglądarka Google, ani popularne komunikatory tj. Mesenger czy Whats’app.

Druga część spotkania to prezentacja fotograficzna i filmowa miejsc, które odwiedził razem z żoną w Pekinie i w Tokio , gdzie zabrali ze sobą syna Bartka. Podkreślił życzliwość Chińczyków i Japończyków, którzy choć nie znali angielskiego służyli pomocą w różnych sytuacjach. W swojej opowieści  nie mogło zabraknąć wątku kulinarnego. Choć miał wielką ochotę spróbować smażonego skorpiona , jednak jego widok odebrał mu tą ochotę.

Opowieści Tomka zachęciły nas do wypróbowania swoich możliwości w zwiedzaniu Europy a może i świata.

Zdjęcia: Ewa Słabik i Biblioteka Miejska im. B.Lubosza w Tarnowskich Górach

 

Opublikowane: 15 grudnia 2019