27 maja odbyło się kolejne spotkanie podróżnicze organizowane we współpracy z Biblioteką Miejską im. B.Lubosza . W niezwykłą podróż po Kraju Kwitnącej Wiśni zabrał nas pan Łukasz Waga w swojej opowieści pt. „Moja Japonia: Sakura, która zakwitła we mnie”. Poznaliśmy ciekawe zakamarki Tokio, Kioto czy Hiroshimy. Nie zabrakło widoków z najwyższej wieży Tokyo Skytree, przejścia przez największe skrzyżowanie na świecie oraz zapoznania się z restauracją, w której obsługują klientów humanoidalne roboty. Dowiedzieliśmy się czemu służą tabliczki Ema, na czym polega profesja Geishy i dlaczego w Hiroshimie roi się od papierowych, kolorowych żurawi. W spotkaniu przewijały się wątki mocno osadzone w historii i tradycji, jak i te dotyczące współczesności. Widownię rozbawiły opowieści pana Łukasza dotyczące gaf, które popełnia człowiek dopiero zaznajamiający się z nową kulturą.
Relacja Biblioteki Miejskiej im. B.Lubosza









