18-19 czerwca 2026

Udział w Ogólnopolskim Forum Trzeciego Wieku w Nowym Sączu

W dniach 18- 19  czerwca 2026 r. władze naszego stowarzyszenia w osobach prezes  Magdaleny Latacz oraz wiceprezesa Barbary Holu  uczestniczyły w Ogólnopolskim Forum Trzeciego Wieku w Nowym Sączu – kolejnym inspirującym spotkaniu liderów i przedstawicieli Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całej Polski.

Forum było doskonałą okazją do integracji środowiska UTW, wymiany doświadczeń oraz poznania ciekawych i nowatorskich inicjatyw realizowanych przez inne organizacje. Szczególnie cenne były wykłady ekspertów i przedstawicieli świata nauki, dotyczące zagadnień ważnych dla współczesnych seniorów, m.in. nowych technologii, bezpieczeństwa cyfrowego oraz edukacji ustawicznej.

 Jednym z najbardziej angażujących elementów Forum była  sesja dyskusyjna w formule stolikowe ( networking), podczas której uczestnicy Forum dyskutowali o roli lidera w Uniwersytecie Trzeciego Wieku  . Rozmowy prowadzone pod kierunkiem prof. Doroty Gierszewski  dotyczyły cech, kompetencji i zadań lidera, a także wsparcia, jakie powinien otrzymywać w swojej działalności. Wspólny wniosek był jednoznaczny – współczesny lider UTW powinien być przede wszystkim menedżerem rozwoju społecznego, potrafiącym skutecznie organizować działania, integrować środowisko, inspirować innych oraz odpowiadać na potrzeby seniorów.

Wydarzenie jak zwykle przebiegało w atmosferze życzliwości, wzajemnego wsparcia i poczucia wspólnoty. Dziękujemy Pani Prezes Wiesławie Borczyk oraz pracownikom Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW za profesjonalną organizację oraz stworzenie przestrzeni do wartościowych spotkań i wymiany doświadczeń.

Udział w Forum utwierdził nas w przekonaniu, że Uniwersytety Trzeciego Wieku odgrywają niezwykle ważną rolę w budowaniu aktywnego, nowoczesnego i przyjaznego seniorom społeczeństwa.

Opublikowane: 21 czerwca 2026