10 czerwca 2024

Zakończenie roku akademickiego 2023/2024

 

Tarnogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku uroczyście zakończył 17 rok akademicki !

UTW skupia 515 członków, aktywnie uczestniczących w różnych zajęciach doskonalących umysł, ducha i ciało; studenci to ludzie aktywni, twórczy i odkrywczy, otwarci na zmieniający się świat.
Mijający już rok akademicki możemy podsumować wieloma osiągnięciami, wśród których na pierwszym miejscu jest bez wątpienia realizacja kolejnej mobilności zagranicznej w ramach projektu programu Erasmus+ pt.: „Mobilność kadry Tarnogórskiego UTW szansą na rozwój oferty edukacyjnej organizacji”, akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób (Edukacja dorosłych) w terminie 01.12.2023 – 30.11.2024.
Wśród wielu nagród i wyróżnień miło wszystkich zaskoczyła wygrana zespołu UTW, czyli: Haliny Dudek, Janiny Gliszczyńskiej, Jadwigi Rogacz i Iwony Świszczorowskiej na XVIII Festiwalu „Śląskie Smaki”; w kategorii amatorów zdobyły najwyższą nagrodę, czyli  „złoty fartuch”.
Uroczyste zakończenie roku akademickiego było okazją do benefisu, koncertu „Srebrne śpiewanie” z okazji 7-lecia duetu wokalnego „Henia i Andrzej”. Nagradzani na konkursach i przeglądach nieustannie zdumiewają swoją energią i wielkim muzycznym wyczuciem w każdym repertuarze- od kolęd i pastorałek, przez pieśni patriotyczne, regionalne śląskie ,biesiadne  światowe przeboje-  odnajdują niezwykłe brzmienie i potrafią go doskonale przekazać słuchaczom. Śpiewające małżeństwo UTW, czyli duet „Henia i Andrzej” , między innymi, zostali laureatami nagrody Burmistrza Tarnowskich Gór w dziedzinie kultury za rok 2021; dwukrotnie wyróżnieni pierwszą nagrodą na festiwalu twórczych seniorów, Juwenaliach Seniorów w Warszawie.
Razem z duetem w koncercie wystąpili inni utalentowani studenci UTW: Grażyna Jurek, Teresa Kamińska, zespoły taneczne : Sie chce i Frajda oraz zespół wokalny  „a-gie” pod batutą Izabeli Lysik- Różańskiej
Jubileusz duetu wokalnego  „Henia i Andrzej” i zakończenie 17. roku działalności TS-UTW były także okazją do złożenia gratulacji i życzeń przez przedstawicieli samorządu lokalnego: wiceburmistrza Bartosza Skawińskiego i starostę tarnogórskiego Adama Chmiela oraz przedstawiciela TCK,  Bolesława Kowalskiego- specjalisty ds. artystycznych (literatura i projekty międzynarodowe).
Na wakacje i dobry odpoczynek wszystkim członkom TS-UTW zadanie: Zachowuj się tak, jakbyś już był szczęśliwy, a zobaczysz, że faktycznie będziesz szczęśliwy. Szczęście to czas! Nie zapomnij o tym!

Tekst: Stanisława Szymczyk, sekretarz TS-UTW

Zdjęcia: Krzysztof Nikiel, Aleksandra Moch

 

Opublikowane: 11 czerwca 2024