8 maja 2023

Fotografowie z nagrodami w VI konkursie fotograficznym Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej   zaprosił słuchaczy z województw śląskiego, łódzkiego i małopolskiego do udziału w VI Konkursie Fotograficznym Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Tematem VI edycji to – „Dziwny jest ten świat”.  Celem konkursu było  pokazanie piękna i różnorodności ponadpokoleniowej utrwalanej na fotografiach przez słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku.  Tegoroczny Konkurs był przewidziany  w czterech kategoriach tematycznych: architektura, przyroda/natura, człowiek, zagranica.

W konkursowe szranki z naszego uniwersytetu stanęli: Domańska Helena, Aleksandra Moch, Krystyna Mrożek, Marek Krzywiecki, Krystyna Ścisłowska. Na konkurs nadesłano 492 fotografie, wzięło w nim udział 76 uczestników  z 33 Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Znaleźliśmy się na podium a to za sprawą Aleksandry Moch, która zdobyła I miejsce w kategorii „Człowiek” – zdjęcie 62  „Kumoszki nadchodzą”  oraz Krystyny Mróżek za zdjęcie 24 „Ekosuszarka” w kategorii „Architektura” , które otrzymało wyróżnienie.

Gratulujemy zwycięzcom oraz całej grupie fotograficznej , która od 5 lat bierze udział w tym konkursie i zawsze zdobywa najwyższe punktowane miejsca.

Opublikowane: 11 maja 2023