4 października powróciła z Retymno 10 osobowa grupa słuchaczy uczestnicząca w projekcie „Mobilność kadry Tarnogórskiego UTW szansą na rozwój oferty edukacyjnej organizacji” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Swoimi jeszcze gorącymi wrażeniami podczas inauguracji nowego roku akademickiego podzieliła się ze słuchaczami UTW oraz zaproszonymi gośćmi w osobach wiceburmistrza Tarnowskich Gór Jolanty Tuszyńskiej, przedstawicieli władz powiatu tarnogórskiego – wicestarostą Anną Kubica i członkami Zarządu Dariuszem Szopy oraz Dariuszem Wyspoł , przewodniczącym Rady Powiatu Przemysławem Cichoszem, dyrektorką MBP Agnieszki Rudawskiej i właścicielem Wydawnictwa Almaz Aleksanderem Kuszem, posłem na Sejm RP Tomaszem Głogowskim Zuzanną Geilke- członkiem Ekspertów ds. Polityki Senioralnej przy Wojewodzie Śląskim oraz słuchaczami z zaprzyjaźnionych uniwersytetów z Piekar Śląskich i Bytomia.
Przebieg całego projektu zaprezentowali w formie prezentacji, którego końcową częścią były wypowiedzi uczestników dot. efektów mobilności i ich wykorzystaniu w organizacji. A oto niektóre z nich:
Uczestniczka: Uczestnictwo w mobilności umożliwiło rozwój umiejętności językowych oraz lepsze zrozumienie wartości edukacji w międzynarodowym kontekście, co przełoży się na pozyskanie nowych partnerów do kolejnych mobilności UTW w Tarnowskich Górach.up
Uczestniczka: Zajęcia sportowe połączone ze stosowaniem diety śródziemnomorskiej wzbogaciły mnie i innych uczestników o praktyczne narzędzia do dbania o zdrowie i sprawność fizyczną, które mogą zostać wdrożone w codziennym życiu słuchaczy UTW.
Uczestniczka: Poszerzyłam wiedzę o metodach i formach pracy z dorosłymi oraz sposobach włączania do programów kształcenia osób dorosłych przedmiotów związanych z kulturą, sztuką, sportem, zdrowiem, teatrem, muzyką i tańcem. Nabyte umiejętności wykorzystam do współtworzenia integracyjnych programów edukacyjnych dla słuchaczy UTW.
Koordynator: Mobilność stworzyła okazję do budowania więzi wewnątrz grupy, co przyczyniło się do wzrostu zaangażowania i wzmocnienia relacji międzyludzkich, co może pozytywnie wpłynąć na dalsze funkcjonowanie UTW.