Listopad 2020

Zaproszenie do Tarnogórskiego Centrum Kultury – spotkania online

Tarnogórskie Centrum Kultury pragnie spotykać się ze swoimi widzami online. Oto co oferuje jeszcze w listopadzie

26 listopada, godz. 19:00
Spotkanie DKF: Serialomaniak w czterech ścianach – jak zmieniło się oglądanie seriali w trwającym roku i czy w og
óle?/ ONLINE

Co można robić, gdy utknęło się w domu na dłuższy czas? Oglądać seriale! Rok 2020 znacząco utrudnił chodzenie do kin, ale nie ograniczył dostępu do internetowego i telewizyjnego bastionu audiowizualnej sfery kultury i rozrywki jaką są seriale. Jak zmieniło się oglądanie seriali podczas pandemii i czy w ogóle? Jakich obiecujących nowości i nieoczekiwanych kasacji byliśmy świadkami? Na jakie serialowe pozycje czekaliśmy i się doczekaliśmy, a na co jeszcze przyjdzie nam poczekać?

O tym co przyniósł światu serialowemu mijający rok porozmawiamy na pierwszym w historii spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Olbrzym” online 26 listopada o godz. 19:00. Gośćmi specjalnymi DKF będą zaprzyjaźnieni serialowi entuzjaści Jarosław Malik i Maciej Matusik.

Liczymy na Waszą obecność i podzielenie się własnymi spostrzeżeniami oraz ciekawymi propozycjami nowych produkcji wartymi zobaczenia na czacie podczas transmisji na żywo. Znajdziecie nas na kanale TCK na Youtube. Link do spotkania pojawi się również tutaj i na naszym profilu fb.   Prowadzenie: Katarzyna Filak.

26 listopada, godz. 19:00
ZaGrajmy z TCK online 

Powracamy z wirtualnymi rozgrywkami w ramach cyklu „ZaGrajmy z TCK”! Zapraszamy wszystkich graczy (i nie tylko!) do wspólnej zabawy online. Zagramy w: Hearthstone, Starcraft II i League of Legends.  Każda rozgrywka będzie transmitowana live i koordynowana przez pracownika TCK w formie głosowej, tak aby graczom było wygodniej porozumiewać się między sobą i z nami.

LEAGUE OF LEGENDS

League of Legends to obecnie najpopularniejsza gra typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). W odróżnieniu od Hearthstone i Starcraft II to drużynowa gra strategiczna, w której dwie drużyny składające się z pięciu potężnych bohaterów walczą ze sobą, by zniszczyć bazę przeciwnika. Twoja drużyna musi oczyścić co najmniej jedną aleję, by dostać się do wrogiego Nexusa. Drogę do wrogiej bazy blokują budowle obronne, zwane wieżami i inhibitorami. Pomiędzy alejami znajduje się dżungla, w której można znaleźć neutralne potwory oraz rośliny, które po pokonaniu zapewniają drużynie wyjątkowe wzmocnienia i mogą całkowicie zmienić przebieg gry. Współpracuj z innymi, zdobywaj złoto i doświadczenie, wybieraj odpowiednią aleję tak, aby przechytrzyć przeciwnika. Czeka na Was wspaniała przygoda !

Zapraszamy do naszej grupy graczy League of Legends z ZaGrajmy z TCK, aby dołączyć do wspólnej gry należy:

1) zarejestrować się i pobrać za darmo grę na komputer ze strony: https://signup.eune.leagueoflegends.com/pl/signup/index

2) napisać nam swój nick z gry pod wydarzeniem na fb

3) zostaniecie zaproszeni do grona znajomych przez pracownika TCK,

4) uruchomić grę, przejść samouczek i ćwiczyć do naszego wtorkowego spotkania.

HEARTSTONE I STACRAFT II

Hearthstone to gra karciana, osadzona w świecie fantasy World of Warcraft. Prosta i przyswajalna mechanika gry pozwoli na szybkie zapoznanie się z zasadami. Starcraft II: Wings of Liberty – to osadzona w świecie Science Fiction strategia czasu rzeczywistego z elementami zręcznościowymi.

Każda rozgrywka będzie transmitowana live i koordynowana przez pracownika TCK w formie głosowej na facebook’u.

Aby dołączyć do wspólnej zabawy należy:

1) pobrać aplikację Blizzard na komputer ze strony: https://www.blizzard.com/pl-pl/apps/battle.net/desktop

2) założyć darmowe konto i uruchomić aplikację,

3) napisać nam swój nick pod wydarzeniem na fb (nick jest widoczny w prawym górnym rogu aplikacji, np: Forestfury#2134),

4) zostaniecie zaproszeni do grona znajomych przez pracownika TCK,

5) z listy gier aplikacji Blizzard, należy wybrać grę Hearthstone lub Starcraft II i kilknąć „zainstaluj”,

6) uruchomić grę, przejść samouczek i ćwiczyć do naszego wtorkowego turnieju.

Przypominamy aby w dniu wydarzenia o godzinie 19:00 każdy z uczestników był zalogowany. Zostaną wybrane pary graczy, koordynator zaś będzie czuwał nad całością rozgrywki, odpowiadając na każde pytania.

Wszystko będzie nadawane na żywo na facebooku TCK tak więc zapraszamy do grania i oglądania!

Opublikowane: 23 listopada 2020