14 listopada 2023

Urodziny studentów UTW

70-75-80-85!

Minęło znowu kilka lat, lecz w sercach ta sama wiosna trwa. Urodziny studentów UTW

Wielkie rodzinne świętowanie urodzin w pałacowym wnętrzu Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim było, jak tradycyjnie od kilku już lat, okazją do spotkania, wspólnych rozmów i poznawania się; rodzina uniwersytecka jest tak duża, że takie spotkanie pozwala nam w kameralnej scenerii bliżej się poznać. W tym roku   brało w nim udział 38 Jubilatów, 32 panie i 6 panów oraz zaproszeni goście.
Honory gospodarzy imprezy pełniły Danuta Fleszar , Halina Dudek i Teresa Kamińska.

Było dużo zabawy, dobrego humoru i tej trudnej do wyrażenia przecież atmosfery przyjacielskiego spotkania.

Danuta Fleszar ten nastrój zbudowała dzięki żartobliwie powiedzianej „Odzie do starości” czyniąc myślą przewodnią spotkania urodzinowego słowa: Dopiero człeku Twój wiek dojrzały! Odsłania życia urok wspaniały

A więc bawiono się wyśmienicie: śpiewano, tańczono i śmiano się … Jubilaci słuchali z zachwytem mini koncertu skrzypcowego, wnuczki jednej z Jubilatek, Emilii Knapik , wspaniałego jak zawsze duetu Henia i Andrzej Żurkowie, pięknego śpiewu Karoliny Szendery solistki Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” ; brawurowym występem tanecznym zespół taneczny UTW „Frajda”, kierowany przez Ewelinę Pankiewicz, zdynamizował spotkanie. A do łez rozbawiła jak zawsze swoim monologiem „Sexi jo” Teresa Kamińska.

„Podróż wspomnień”, prezentację pamiątkowych zdjęć jubilatów przygotował Piotr Czachor , a wspaniałą jesienną dekorację zespół florystek UTW z Lucyną Mokrus i Jadwigą Rogacz.

Oczywiście nie zabrakło ogromnego tortu urodzinowego i życzeń sto lat!

Życzenia wszystkim Jubilatom złożyła dyrektor CKŚ Kamila Paradowska i oczywiście prezes TS-UTW Magdalena Latacz.

Jubilaci dziękują wszystkim za pomoc w organizacji spotkania, a szczególnie wszystkim pracownikom CKŚ w Nakle Śląskim. To ciepłe rodzinne spotkanie urodzinowe prowokuje do refleksji, którą tak prosto wyrażają słowa piosenki : Życie to są chwile, chwile tak ulotne jak motyle, a zegar daje znak- nie zatrzymasz go i tak! Więc wspominaj chwile, chwile, przecież było ich aż tyle! Zegar nie zaszkodzi nam!
Niech czas biegnie, co mi tam!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst: Stanisława Szymczyk

Zdjęcia: Marek Krzywiecki

 

Opublikowane: 16 listopada 2023