6 marca 2023

Show Magia Tańca.Jubileusz zespołu tanecznego”SIE CHCE”

Wielcy tancerze nie są świetni ze względu na swoją technikę; są świetni ze względu na swoją pasję i takie są tancerki z „SIE CHCE”.

Mówią o sobie: wytrwale ćwiczymy i czujemy głęboką radość istnienia- taką, że nam się wciąż chce!

Wytworność w poruszaniu się, wdzięk, lekkość, piękno, wytworność i  elegancja – to 10  Gracji- uosobienia wdzięku i radości z zespołu SIE CHCE. A więc : Iwona Buchacz, Danuta Cichos, Joanna Franus, Barbara Holy, Maria Koffmahn, Aleksandra Moch, Bogusława Sukiennik, Małgorzata Szałas, Krystyna Ścisłowska i Maria Witkowska oraz Helena Domańska, która, choć ostatnio nie uczestniczy w treningach zespołu, jest współtwórczynią jego sukcesów w Warszawie.

Warszawa i Ogólnopolski Festiwal Twórczych Seniorów-Juwenalia III WIEKU to wydarzenie na miarę wielkich sukcesów SIE CHCE: 2016 I miejsce , 2017 II miejsce, 2018 wyróżnienie i 2019 III miejsce w kategorii taniec.

Sukcesy „SIE CHCE” to także także zasługa wspaniałego trenera, czyli Marzeny Kobryń , instruktora ze Studia Tańca MK. Zespół współpracuje także z trenerką MK , Wiktorią Kliś, z którą przygotowały m.in. tajemniczy układ „Coś nam w duszy gra”.

Jubileuszowy SHOW „Magia Tańca” był wspaniałym widowiskiem, w którym także zaprezentowały swój talent młode tancerki ze Studia Tańca MK, tworząc ze starszymi koleżankami niezwykły obraz pełen magii tańca.

Gratulacje Jubilatkom złożyli przedstawiciele władz Powiatu i Miasta- starosta Krystyna Kosmala i Burmistrz Arkadiusz Czech, obdarowując tancerki drobnymi upominkami.

Benefis zespołu „SIE CHCE” pozostanie na pewno w pamięci jako wydarzenie kulturalne ale i społeczne; oto tworzy się nowy wizerunek seniora- twórczego, energicznego pasjonata, udowadniającego , że : Największą przyjemnością w życiu jest robienie tego, co ludzie mówią, że nie możesz zrobić. 

Stanisława Szymczyk, sekretarz TS-UTW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowane: 6 marca 2023