17 lipca 2022

Barbórka w środku lata- relacja.

Kolejna „Barbórka w środku lata” za nami. To barbórkowe święto jest organizowane z okazji 238. rocznicy odkrycia złóż srebronośnych w szybie Rudolphine. Ponadto, wydarzenie ma nawiązywać do dawnych lipcowych Berfestów. Inicjatywa odbywa się co roku a mieszkańcy i goście  mogą liczyć na wiele atrakcji.  Liczne koncerty, jarmark rękodzieła  ,warsztaty muzyczne dla dzieci , pokaz tarnogórskiej i śląskiej mody, Skok przez skórę , śpiewany i tańczony  tarnogórski walczyk oraz  słynny „Koncert na sto pyrlików” wykonany głównie przez młodszych tarnogórzan na glajzach urozmiacił to święto.

Nasz uniwersytet zaprezentował się tańcząc tarnogórskiego walczyka oraz biorąc udział w pokazie mody. Urokliwe mieszczki i mieszczuchy porwali na koniec swojego tanecznego pokazu tarnogórzan do wspólnego „walcowania”.

Wielką pomysłowością wykazały się nasze modelki – Ola Moch i Małgosia Szałas uczestniczące w pokazie mody. Hitem była patelnia z sadzonym jajkiem (biało- żółte na czarnej patelni czyli w kolorach Tarnowskich Gór) niesiona przez tarnogórską kucharkę ( Olę) i podglądającą ją sąsiadkę (Gosię)

 

Opublikowane: 18 lipca 2022