7 września godz. 7.45

Wycieczka do Planetarium Śląskiego

Wyjazd 7 września br o godz. 7.45 z Osady Jana ( przystanek autobusowy koło Biedronki) a następny to Urząd Miasta przy ul. Sienkiewicza 2

Koszt wycieczki wynosi 35 zł, który wpłacamy na konto bankowe stowarzyszenia i obejmuje bilety wstępu oraz przejazd.

Organizatorem jest  Henia Borkowska-Szmatloch tel 506 153 193. Brak jest wolnych miejsc.

Pragniemy zorganizować następną wycieczkę do Planetarium dla osób, które znajdują się na liście rezerwowej. Powiadomimy Was kiedy uzyskamy potwierdzenie terminu z Planetarium.

 

Planetarium Śląskie po przebudowie i kapitalnym remoncie w czerwcu bieżącego zostało otwarte. Na zwiedzających czeka tam wiele atrakcji. Z bogatej ofert wybraliśmy ekspozycję „Geofizyka ” oraz wjazd na wieżę widokową.

Ekspozycja stała Geofizyka

EKSPOZYCJA STAŁA GEOFIZYKA

To interaktywna ekspozycja, na której prezentowane są zjawiska związane z sejsmologią i meteorologią. Na interaktywnych stanowiskach można przeżyć symulowane trzęsienie ziemi, zobaczyć i usłyszeć prawdziwe błyskawice generowane przez cewkę Tesli, a także być świadkiem powstawania chmur i opadów atmosferycznych. Po wejściu do specjalnych komór zwiedzający przenoszą się na chwilę w różne strefy klimatyczne,  a stanowisko z niemal dwumetrowej średnicy ekranem kulistym pozwala na sprawdzenie jak z kosmosu wygląda Ziemia i inne planety Układu Słonecznego. Na zwiedzających czeka oprócz tego cała masa innych atrakcji.

Czas zwiedzania wystawy wynosi około 2 godziny. Wejście na ekspozycję tylko z przewodnikiem.

Wieża widokowa

WIEŻA WIDOKOWA

Winda wieży widokowej wyjeżdża spod ziemi i zabiera zwiedzających na wysokość 25 metrów. Znad linii drzew otaczających Planetarium – Śląski Park Nauki widać panoramę Parku Śląskiego i otaczających go miast. W pogodne dni można zobaczyć także góry. Wieża w Planetarium – Śląskim Parku Nauki nie jest jednak zwykłym punktem widokowym. Na pasażerów windy czeka na szczycie niespodzianka, która jest związana z bardzo starym instrumentem optycznym, z którego korzystał sam Leonardo DaVinci…

 

Opublikowane: 5 lipca 2022