9 czerwca 2022

„Tarnogórski Trzeci Wiek – 15 lecie działalności ” Jubileusz na wesoło

 kompleksie gastronomiczno- rekreacyjnym Skarabeusz w Strzybnicy świętowaliśmy drugi dzień jubileuszu . Tym razem był to „Jubileusz na wesoło”. Świętowaliśmy go razem z przybyłymi na tą imprezę przyjaciółmi z Alwerni. Bawiliśmy się przy muzyce z okresów , w którym dorastaliśmy a także znanych przebojów muzyki rozrywkowej. Wiele emocji  wzbudzały różnego rodzaju  konkursy , przygotowane przez Wodzireja Pana Janusza m.in konkurs znajomości gwary śląskiej  .  Tu ciekawostka , bo świetnie poradzili sobie z nim nasi goście z Alwerni. Hitem były też popisy uczestników  gry na różnorakich instrumentach m.in  Mary i Haliny  na gitarze, Jurka na saksofonie , Danusi na organach hammonda , Ani w śpiewie solowym. Zabawę ubogaciły występy naszych zespołów tanecznych „Frajda” i Sie chce” oraz Andrzeja i Heni Żurek a także gości z Alwerni, którzy przygotowali kuplety. Głównym ich  tematem były Tarnowskie Góry i tarnogórzanki a niektóre zwrotki tak brzmiały:

  • W Tarnowskich Górach na UTW do nauki przyszło facetów stu. Uczyć się wcale nie zamierzali, oni się wszyscy w Steni kochali !
  • Tarnowskie Góry , zapewne wiecie, to najpiękniejsze miasto na świecie. Stamtąd są ładne tarnogórzanki, takie do tańca i do szklanki!
  • W Tarnowskich Górach, w Radzie Miasta , sprawa się rypła, koniec i basta. Że prezes Magda , studenci wierni są zakochani w naszej Alwerni

Był to dzień pełen energetyzujących działań relaksujących, przyjacielskich spotkań i dobrej zabawy. Zobaczcie jak bawiliśmy się.

Impreza została dofinansowana ze środków Gminy Tarnowskie Góry oraz tarnogórskich sponsorów  – Zakład Wytwórczy Urządzeń Gazowniczych „Intergaz”,  KoModa Fashion Boutique  .

Opublikowane: 12 czerwca 2022