2022 rok

Planowane wycieczki w 2022 roku

Planujemy w bieżącym roku zorganizowanie 4 wycieczek jednodniowych i jedną 3 dniową do Drezna . Wycieczki jednodniowe są bez wyżywienia.

Wszystkie wycieczki dojdą do skutku jeżeli zapisze się na nie co najmniej 40 osób. Zapisy z wpłatami przyjmować będziemy na co najmniej dwa miesiące przed wyjazdem. W tym tygodniu podamy nazwiska osób, które będą przyjmowały zapisy a wpłaty dokonujemy na konto bankowe stowarzyszenia.

 

I. 21 czerwca 2022  (wtorek) „Kielce i Św. Krzyż”   – koszt 110 zł  . Zapisy od 25 kwietnia do 13 maja br przyjmować będzie w godz. od 17tej do 19tej w każdym tygodniu od poniedziałku do piątku Hanna Bednarz tel. 514 748 349. Zrealizowana 

Program wycieczki:

 1. Wyjazd o godz. 6.00 z Osady Jana, przystanek koło Biedronki i dalej Urząd Miasta ul. Sienkiewicza
 2. Przyjazd na Święty Krzyż. Przejazd kolejką świętokrzyską na szczyt. Zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem dawnego opactwa Benedyktynów ( dzisiaj ojcowie Oblaci) tj  gotyckich krużganków, Kaplicy Oleśnickich ze słynnym relikwiarzem Krzyż Świętego, Muzeum Misyjnego  Księży Oblatów oraz  krypty Jaremy Wiśniowieckiego.
 3. Czas wolny.
 4. Przejazd do Kielc – spacer po mieście, zwiedzanie Katedry Kieleckiej i Izby Pamięci marszałka J. Piłsudskiego w Muzeum Narodowym.
 5. Czas wolny

II. 5 lipca i 26 lipca 2022      „Nysa – dawna stolica biskupia” – koszt 110 zł . Zapisy  do 30 czerwca br – drugi termin

Program:

 1. Wyjazd o godz. 6.30 z Osady Jana, przystanek koło Biedronki i dalej Urząd Miasta ul. Sienkiewicza
 2. Rejs statkiem wycieczkowym po Jeziorze Nyskim .Zwiedzanie miasta „Ciuchcią Ekspres”. Po dotarciu do rynku zwiedzanie Katedry św. Jakuba i św. Agnieszki a następnie zwiedzanie  bardzo bogatego i fantastycznie zaprojektowanego Skarbca Katedralnego znajdującego się w Wieży Katedralnej.
 3. Czas wolny
 4. Zwiedzanie Kościółka Bożogrobowców, Domu Wagi i Pięknej Studni

III. 2 sierpnia br   „Staniątka , Nowy Wiśnicz i Lipnica Murowana” – koszt 125 zł.  Zapisy  30 czerwca br

Program:

1.Wyjazd o godz. 6.30 z Osady Jana, przystanek koło Biedronki i dalej Urząd Miasta ul. Sienkiewicza

2. Zwiedzanie barokowego kompleksu Opactwa Benedyktynek powstałego w 1228 roku , który posiada prawdziwe skarby opactwa.

3. Przejazd do  Nowego Wiśnicza – zwiedzanie zamku z ciekawą kaplicą pałacową Lubomirskich oraz ekspozycją kopii wszystkich               pomników papieża Jana Pawła II wykonanych przez artystę rzeźbiarza prof. Czesława Dżwigaja

4. Przejazd do Lipnicy Murowanej słynącej z konkursu Palm Wielkanocnych, zwiedzanie niezwykle cennego kościółka drewnianego             z XV wieku. (UNESCO)

IV. 25 sierpnia 2022  „Pieniny” – koszt 160 zł. Zapisy  do 30 czerwca br

Program:

 1. Wyjazd o godz. 6.00 z Osady Jana, przystanek koło Biedronki i dalej Urząd Miasta ul. Sienkiewicza
 2. Dębno Podhalańskie  – zwiedzanie zabytkowego ,drewnianego kościółka (UNESCO).
 3. Łopuszna – muzeum poświęcone postaci ks. TISCHNERA z projekcją filmu biograficznego i możliwością zakupu jego książek
 4. Przejazd do Szczawnicy – czas wolny a dla chętnych spacer po części zdrojowej.

 

V. 27-29 września 2022  oraz 4-6 październik 2022   „Drezno i okolice” – koszt   56 EURO i 650 zł zł.  Zapisy do 30 czerwca br .Wpłaty można dokonywać ratalnie.             

I dzień

 1. Wyjazd o godz. 5.00 z Osady Jana, przystanek koło Biedronki i dalej Urząd Miasta ul. Sienkiewicza
 2. Zwiedzanie Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej – krainy fantastycznych krajobrazów skalnych m.in kamiennego, malowniczego mostu Bastei z widokiem na Łabę.
 3. Przejazd do Konigstein – zwiedzanie malowniczej twierdzy na skale związanej z Augustem II Mocnym (miejsce wielkich zabaw królewskich).
 4. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu (pokoje 2, 3, 4 os. z łazienkami ). Obiadokolacja w restauracji w pobliżu hotelu.

II dzień:

 1. Śniadanie w hotelu.
 2. Przejazd do Drezna – spacer po mieście: Plac Teatralny – zaliczany do najpiękniejszych w Europie. Zwiedzanie kompleksu Zwinger: Galerii Starych Mistrzów z Madonną Sykstyńską Rafaela,  Sali Matematyczno – Fizycznej
 3. Czas wolny.
 4. Przejazd do hotelu i obiadokolacja
 5. Wieczorne zwiedzanie Gorlitz – jednego z najpiękniejszych miast Niemiec (dla chętnych)

III dzień:

 1. Śniadanie i wykwaterowanie się z hotelu
 2. Przejazd do Miśni – zwiedzanie manufaktury i Muzeum Porcelany. Zwiedzanie Skarbca – Nowe Zielone Sklepienie w Dreźnie (Zwinger)
 3. Czas wolny
 4. Powrót do Tarnowskich Gór, przyjazd ok 23.00

W cenie przejazd i ubezpieczenie,  2 noclegi w hotelu w Zgorzelcu , wyżywienie -2 śniadania, 2 obiadokolacje, pilot i miejscowy przewodnik po Dreźnie i okolicy, bilety wstępu.

 

 

.

Opublikowane: 26 kwietnia 2022