2 maja godz. 12.00

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – rajd rowerowy i marsz nordic walking

Zapraszamy do udziału w obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które organizujemy wspólnie z Urzędem Miasta Tarnowskie Góry.

Spotykamy się  2 maja o godz. 12.00 na tarnogórskim rynku. Po uroczystościach związanych ze wciągnięciem flag na maszty, odśpiewaniem Hymnu Narodowego  wyruszamy na rowerach i pieszo z kijkami na tradycyjny już rajd i marsz . Do rowerów, kto posiada przytwierdza flagę polską.

Trasa rowerowa prowadzi ulicami Rynek, Opolska, ks.Lewka, Dolna, Gliwicka, Rondo Solidarności, Bałtycka, Rondo ks. kpt Wilhelma Stempora, Bałtycka, Zgrzebnioka, Gliwicką , Wodociągową, Małą w kierunku Hałdy Popłuczkowej , Małą do Parku Kunszt a w przypadku niepogody do Kopalni Zabytkowej – czas  przejazdu ok 1,5 godz

Trasa piesza prowadzi ulicami Rynek, Lompy, Piastowska, Plac Żwirki i Wigury, Kaczyniec, Karola Miarki, Legionów, Lipowa, Piestraka, Świetlana do  Parku Kunszt a w przypadku niepogody do Kopalni Zabytkowej- czas marszu  ok 1 godz.

Po zakończeniu rajdu i marszu czekać będzie na nas ciepły poczęstunek – żurek .

Każdy uczestnik imprezy uczestniczy w niej dobrowolnie , oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w rajdzie, marszu ; w przypadku rowerzystów posiada sprawny technicznie rower ; za dzieci uczestniczące w rajdzie odpowiadają opiekunowie

Do udziału w tej imprezie zapraszamy nie tylko członków stowarzyszenia ale także Wasze rodziny, przyjaciół oraz znajomych.

 

 

Opublikowane: 26 kwietnia 2022