24 stycznia 2022

Koncert noworoczny” Uniwersytet Trzeciego Wieku i przyjaciele”

Koncert odbył się w sali widowiskowej Tarnogórskiego Centrum Kultury. Widownię stanowili słuchacze Tarnogórskiego Stowarzyszenia – Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz zaproszeni goście a wśród nich posłowie – Barbara Dziuk, Tomasz Głogowski, Naczelnik Wydziału Kultury , Turystyki i Promocji Miasta Tarnowskie Góry – Piotr Korab , dyrektor Muzeum Tarnogórskiego – Beata Kiszel, kierownik Działu Artystycznego Tarnogórskiego Centrum Kultury- Marta Burian oraz kierownik tarnogórskiego Centrum Aktywności Seniora – Adriana Zander.

Koncert rozpoczęto życzeniami noworocznymi , składanymi wzajemnie przez przedstawicieli UTW, w tym nietypowo przez grupę pastuchów i aniołków oraz przez zaproszonych gości. Życzyliśmy sobie oraz życzono nam dużo zdrowia, codziennego optymizmu ,zadowolenia z podjętych wyzwań oraz energii do realizacji nowych pomysłów.

W części artystycznej zaprezentowano „Jasełka”- spektakl słowno-muzyczny, do którego scenariusz przygotowała i reżyserię poprowadziła Henryka Borkowska-Szmatloch. W „Jasełkach” wzięli udział słuchacze grupy teatralnej – Bogusława Sukiennik, Barbara Holy, Maria Gołąbska -Marulewska, Henryka Żurek , Jan Sobczyk, Jan Gajda, Andrzej Hajduk i Piotr Latacz oraz członkowie zespołu wokalnego „a-gie” naszego UTW. Niektórzy spośród aktorów (szczególnie Panowie) po raz pierwszy wystąpili na prawdziwej scenie i okazało się, że wyśmienicie się spisali. Potwierdziły to gromkie brawami jakie otrzymali od zgromadzonej widowni . W spektaklu gościnnie wystąpił nasz kierowca Józef Duda, który wcielił się w rolę św. Józefa. Zaangażowani byli także widzowie poprzez wspólne śpiewanie kolęd. Muzyczną oprawę spektaklu zapewniła Mariola Jankowska a scenografię Grażyna Jurek i Józef Borycka.

Koncert był także okazją do prezentacji talentów i pasji studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wystąpiły grupy taneczne – „Frajda” pod kierunkiem Eweliny Pankiewicz z tańcem świątecznym do utworu TGD „Gloria”oraz „Sie Chce” z tańcem współczesnym w choreografii Marzeny Kobryń do utworu „James Bond” (Iggy Pop). Gościnnie wystąpiła Emilka Łuczak z nostalgiczną piosenką z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego” Nauczmy się żyć obok siebie”. Zaskoczeniem dla widzów był występ prezesa naszego stowarzyszenia – Magdaleny Latacz , która grą na fortepianie, walcem „Nad pięknym, modrym Dunajem” wprowadziła nas w nastrój straussowskiego Wiednia. Jej występ jest potwierdzeniem na to , że na naukę i rozwijanie swoich pasji nigdy nie jest za późno a naukę gry pobiera w Społecznym Ognisku Muzycznym pod kierunkiem Marioli Jankowskiej.

Na zakończenie, tradycyjnie orkiestra utworzona z wszystkich występujących pod dyrekcją Prezes UTW odegrała przy użyciu różnych instrumentów perkusyjnych  Marsza Radeckiego i to dwukrotnie, na wyraźne życzenie widzów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                               

 

 

Opublikowane: 25 stycznia 2022