21 listopada godz 15.30

Koncert laureata Konkursu Chopinowskiego w Filharmonii Śląskiej

Zapraszamy do Filharmonii Śląskiej na koncert Jakuba Kuszlika – laureata IV nagrody  tegorocznego Konkursu Chopinowskiego oraz  zdobywca specjalnej nagrody za najlepsze wykonanie mazurków.

Wyjazd nastąpi o 15.30 z Osady Jana a następnym przystankiem będzie Urząd Miasta przy ul.Sienkiewicza 2

Koszt wyjazdu – 60 zł obejmuje bilet wstępu i przejazd. Wpłaty prosimy dokonywać na konto bankowe Stowarzyszenia. Konto bankowe 
 Bank BGŻ BNP Paribas S.A nr 41 2030 0045 1110 0000 0271 3330

Zapisy , które przyjmowała Henia Borkowska- Szmatloch tel 506 153 193 zostały zakończone. Prosimy o ewentualne wpisywanie się na listę rezerwową, która będzie wtedy aktywna, gdy ktoś zrezygnuje z wyjazdu.

Więcej informacji o koncercie poniżej

Wykonawcy:

  • Jakub Kuszlik – Laureat XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina – fortepian
  • Sebastian Perłowski – dyrygent
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej

Program:

  • Fryderyk Chopin – I Koncert fortepianowy e-moll op. 11 / II Koncert fortepianowy f-moll op. 21

Tak o tym wydarzeniu informuje Filharmonia Śląska

„Osiemnasta edycja Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, planowana na 2020 rok, z powodu pandemii przypadnie na dni 2–23 października 2021 r. Miesiąc później, w naszej sali koncertowej będziemy gościć laureata tego Konkursu – jednego z najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie. W Koncercie fortepianowym Fryderyka Chopina towarzyszyć artyście będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej pod batutą Sebastiana Perłowskiego.

Oba koncerty Chopina są doskonałą definicją romantycznego koncertu fortepianowego (obok Koncertu a-moll Roberta Schumanna). Zachwycają wirtuozowską partią solową, bogactwem melodyki, oryginalną harmoniką i znakomitą fakturą fortepianową. Niezależnie więc od tego, który z nich zabrzmi w listopadzie w sali koncertowej im. K. Stryji, możemy zapewnić, że będzie to prawdziwa muzyczna uczta!”

 

Opublikowane: 16 listopada 2021