11,12 i 14 listopada 2021

Wyjazd do Opery Śląskiej : „Sól ziemi czarnej”- balet; „Muzyczna awantura z happy endem”- show muzyczne; „Straszny dwór” – opera.

Odwiedził nas dyrektor Opery Śląskiej Pan Łukasz Goik. Złożył nam życzenia z okazji rozpoczętego kolejnego roku akademickiego i  zaprosił do udziału w spektaklach, które odbywać się będą w listopadzie w Operze Śląskiej. Bilety  dla członków naszego stowarzyszenia są z 50% upustem.

Wyjazd na każdy ze spektakli o godz. 17.00 z Osady Jana a następnie sprzed Urzędu Miasta na ul. Sienkiewicza 2

Poniżej  tytuły spektakli :

  • 11 listopada br godz. 18.00  „Sól ziemi czarnej” balet.  Koszt 45 zł obejmuje bilet + przejazd.

Niepowtarzalne widowisko baletowe  na kanwie filmu Kazimierza Kutza, w reżyserii i choreografii Artura Żymełki pod kierownictwem Macieja Tomasiewicza.

Barwne widowisko, którego akcja rozgrywa się w czasie ważnych wydarzeń w historii Polski- Powstań Śląskich sprawia, że „Sól ziemi czarnej” staje się niekonwencjonalną lekcją śląskiej historii, jak i pozycją obowiązkową dla każdego lokalnego patrioty.

Muzyka:  Wojciech Kilar,  Henryk Mikołaj Górecki, Michał Spisak, Stefan Kisielewski, Bolesław Szabelski

Czas trwania spektaklu 1 godz. 50 mi –  1 przerwa

  • 12 listopad br godz. 18.00 „Muzyczna awantura z happy endem”.Koszt 55 zł obejmuje bilet+ przejazd.

„Muzyczna awantura z happy endem” czyli Adam Snopek Stand-up przy fortepianie kontra kameraliści Opery Śląskiej w Bytomiu to humorystyczne, temperamentne, pełne groteski show, wzbogacone udziałem Tancerzy Baletu Opery Śląskiej. To spotkanie w trakcie którego w zaskakujący sposób ukazano przenikanie się dwóch muzycznych światów a sposób w jaki to zrobiono na długo pozostanie w pamięci.

Czas trwania 1,5 godziny

  • 14 listopada br godz.18.00 „Straszny dwór”. Koszt 55 zł obejmuje bilet + przejazd.

„Straszny dwór” to przejmujące dzieło, które do dnia dzisiejszego w znakomity sposób wyedukowało wiele pokoleń Polaków. Jest to też doskonała okazja do tego, by ta wyjątkowa opera będąca poetycką syntezą polskości i staropolskiej kultury – jej tradycji , obrzędów i obyczajów zagościła w naszych sercach jeszcze na długo po zapadnięciu kurtyny

Czas trwania 2 godz 45 min – 2 przerwy

Zapisy do 3 listopada przyjmuje Henryka Borkowska-Szmatloch tel 506 153 193. Wpłaty dokonywać przelewem na konto stowarzyszenia nr   41 2030 0045 1110 0000 0271 3330  o nazwie Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku ul. Sienkiewicza 16 Tarnowskie Góry

Opublikowane: 13 listopada 2021