8 listopada 2021

Wykład „Radzenie sobie ze stresem- techniki aktorskie do wykorzystania w codziennym życiu”

Gościem prowadzącym  wykład pt ” Radzenie sobie ze stresem – techniki aktorskie do wykorzystania w codziennym życiu”była Pani Agata Śliwa  – aktorka, konferansjer , kierownik produkcji filmowej, instruktor teatralny. Jest absolwentką Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. W 2011 roku zdała egzamin aktorski przed Państwową Komisją Weryfikacyjną ZASP i otrzymała tytuł aktora dramatu.Współpracuje z Teatrem  Nowym w Zabrzu oraz Teatrem Trip. Jest współtwórcą autorskiego programu „Przygoda z teatrem BEZ BARIER” , który przeznaczony jest dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopnie znacznym i umiarkowanym oraz osób autystycznych.

Stres jest naturalną, nieuniknioną częścią naszego życia. Jest normalną reakcją biologiczną każdego organizmu normalnym
fizjologicznym zjawiskiem związanym z procesami życia. Stres towarzyszy każdemu z nas. Jest naturalną reakcją na codzienne wyzwania i życiowe zmiany nie tylko negatywne ale i pozytywne. Pani Agata przekazała nam
definicję psychologiczną i medyczną stresu , jego rodzaje i  objawy , skutki oraz sposoby radzenia sobie z nim. Podkreśliła wagę ćwiczeń oddechowych i rozluźniających w walce ze stresem.

Zdjęcia Helena Domańska

Komentarz Magdalena Latacz

Opublikowane: 8 listopada 2021