16-17 września 2021

Dwa złote i srebrny medal naszych zawodniczek na XIII Międzynarodowej Olimpiadzie Sportowej Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych

XIII Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych ” odbyła się na Stadionie Śląskim. Startowało w niej ok 500 zawodników w takich dyscyplinach jak Pływanie na 50 m stylem klasycznym i dowolnym, bieg na 60 i 150 m, pchnięcie kulą, przełaje rowerowe, turniej Boule, turniej łuczniczy i zawody Speed-ball.
Sportowe zmagania poprzedziło dzień wcześniej spotkanie integracyjne zawodników i kibiców, których poderwał do tańca nasz zespół „Frajda” kierowany przez Ewelinę Pankiewicz. Słuchaczki Teresa Kamińska I Elżbieta udzielały wywiadów emitowanych przez TVP 3 Katowice ale ważnym podkreślenia był ubiór naszej grupy, w którym dominowała „tarnogórska kratka” symbolizująca nasze miasto.
Uniwersytet reprezentowało 10 zawodników: Teresa Cieszyńska, Franciszek Drynda, Barbara Holy, Jan Gajda, Henryka Borkowska-Szmatloch, Halina Nogalska, Bogusława Sukiennik, Elżbieta Rduch, Maryla Witkowska i Wacław Kwiek . I….. zdobyli dwa złote medale – Bogusia Sukiennik w biegu na 150 m i Elżbieta Rduch w biegu na 60 m oraz Halina Nogalska w przełajach rowerowych.
Zawodników wspierali tarnogórscy kibice, którzy przy każdym występie naszych zawodników bardzo , bardzo głośno ich dopingowali.

Zdjęcia Helenka Domańska i Bogusia Sukiennik

Opublikowane: 18 września 2021