11 lipca 2021

Reportaż „Z drugiej strony okna c.dalszy” w TVP INFO z naszym udziałem

W TVP INFO został wyemitowany  dzisiaj reportaż  z cyklu „Głębia ostrości” pn”Z drugiej strony okna c.dalszy”

Reportaż został nakręcony przez Pana Jana Zuba z udziałem naszych słuchaczy . Rok temu , kiedy pandemia unieruchomiła nas w domach powstał pierwszy odcinek reportażu. Wypowiadaliśmy się wtedy „z drugiej strony okna” . Mówiliśmy o tym jak sobie radzimy w tej nietypowej rzeczywistości. Po roku czasu Pan Jan zaproponował, abyśmy ponownie wystąpili przed kamerami i podzielili się tym co przeżyliśmy, co się u nas wydarzyło, jak postrzegamy pandemię, jaki mamy stosunek do szczepień przeciwko covidowi itd.

W reportażu wystąpili:

Henia Borkowska-Szmatloch, Ewa i Andrzej Hajduk , Grażyna Jurek, Irena Kita, Magdalena Latacz, Marysia i Jan Marulewscy, Bożena Niesler, Jan Sobczyk, Maryla Witkowska, Henia i Andrzej Żurek

Poniżej zapowiedź telewizyjna

„Pandemia. To słowo od ponad roku odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Cały świat czekał na wynalezienie szczepionek, a gdy wreszcie się pojawiły, pojawili się też ludzie, którzy twierdzą, że mogą się bez nich obejść, że zagrożenie minęło. A ono wciąż niestety jest, wciąż covid-19 jest przyczyną zgonów. Na przełomie kwietnia i maja 2020-ego roku Jan Zub nagrał rozmowy z seniorami, którzy zamknięci w domach, odizolowani od rodziny, próbowali poradzić sobie ze strachem i samotnością. Teraz, po ponad roku do nich wrócił. Wszyscy są już zaszczepieni, więc jak teraz wygląda ich życie? Czy i jak się zmieniło? Co było dla nich najgorsze w ciągu tego roku? A co dawało im nadzieję?

oraz link do reportażu

https://vod.tvp.pl/video/glebia-ostrosci,po-drugiej-stronie-okna-cd-11072021,54442228

Opublikowane: 11 lipca 2021