15 grudnia 2020

Pierniczkowe odwiedziny zakończone

To kolejny zwyczaj , którym pojawia się w  przedświątecznym okresie na naszym uniwersytecie.  To indywidualna inicjatywa niesamowicie pracowitych i posiadających wiele pomysłów studentek  a polegająca na przygotowaniu świątecznych prezencików wręczanych słuchaczom UTW.

Dla przypomnienia dwa lata temu otrzymaliśmy karneciki z życzeniami wykonane przez Grażynę Jurek , w  ubiegłym roku  Ania Podstolec obdarowała  nas gwiazdkami na choinkę .  W tym roku Irka Kita ( do pomocy włączyła swojego męża) upiekła i przygotowała paczuszki z własnoręcznie upieczonymi pierniczkami. Do każdej paczki dołączony był  też wykonany przez nią aniołek  oraz zrobione przez Grażynę Jurek  karneciki  z życzeniami.  Upieczonych zostało 800 szt pierników, wykonano 100 szt  aniołków , 100  szt karnecików i zapakowano to do 100 paczek.  Prawda, że imponujące  liczby!!! Zdecydowaliśmy, że pierniczki pojadą do naszych najstarszych słuchaczy czyli do seniorów od 75 roku roku życia wzwyż.

W Waszych domach i  mieszkaniach pojawiły się Anioły , Mikołaje ,Renifery. W postacie te wcielili się: Bogusia Sukiennik, Basia Holy , Helenka Domańska , Józek Duda – nasz przesympatyczny kierowca , Irka Kita, Krysia Hahn, Magda Latacz  , Ewa Słabik. Objechaliśmy prawie cały Powiat Tarnogórski ale warto było zobaczyć Was oraz Waszą radość i wzruszenie.

Podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowane: 18 grudnia 2020