5 grudnia 2020

Kolejne , plenerowe warsztaty fotograficzne słuchaczy UTW
Prowadzone przez Sławomira Głaza warsztaty stały się  spacerem fotograficzno-historycznym po naszym mieście.
Tematem warsztatów była symetria i architektura tarnogórska . Najpierw  była teoria  a potem wyruszyli ……
Zobaczcie  jakie szczegóły dostrzegli w mijanych  obiektach. Wielu z nas mija je codziennie nie zwracając na nie uwagi.  Czy rozpoznajecie te miejsca?
W załączonych fotografiach pojawiły się zdjęcia z herbaciarni „Herbaty Świata ” w Tarnowskich Górach . A dlaczego ? Przeczytajcie  relację  Pana Sławka :
„Fotografując jakże inspirujące i kolorowe wejście do” Herbaty Świata w Tarnowskich Górach nagle otworzyły się drzwi, a z wnętrza usłyszeliśmy ciepłe zaproszenie do środka: „Chodźcie do środka, tutaj to na prawdę macie co fotografować” – brzmiało wołanie.
Weszliśmy. Pani Nina – właścicielka – zachęciła nas do fotografowania wnętrza, pozwoliła (choć nie mieliśmy takich oczekiwań) wejść w każdy zakamarek herbaciarni i go sfotografować. Wyjątkowości tej gościnności dodały historyczne opowieści Pani Niny o powstaniu tego miejsca, o pochodzeniu elementów jej wystroju, o znanych osobistościach, które to miejsce odwiedziły, ale także o niesamowicie (dla mnie wzruszającej) historii łopatki, którą nasypywana jest ☕️herbata.”

 

 

Opublikowane: 9 grudnia 2020