28 września 2020

XIV rok akademicki otwarty – relacja z inauguracji

28 września 2020 w Kompleksie Zamkowym”U Wrochema”odbyła się uroczysta Inauguracja XIV roku akademickiego . Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem prezesa stowarzyszenia  Magdaleny Latacz

„Szanowni  Państwo –  słuchacze naszego stowarzyszenia oraz przybyli na dzisiejszą uroczystość goście

Jeszcze nie tak dawno , bo na początku lipca wirtualnie żegnaliśmy rok akademicki  , życząc sobie udanych wakacji i rychłego spotkania się w innej rzeczywistości. Niestety przyszło nam dalej żyć  z  nieproszonym gościem.  I co z tym robić ?  W tym miejscu trafnym jest przyrównania życia do gry w pokera. W pokerze nie mamy wpływu jakie dostaniemy karty ale tylko od nas zależy jak rozegramy partię.  W kontekście tego życzmy sobie zdrowia, udanych działań – odnajdywania swojego dobrego czasu, pełnej humoru i radości filozofii życia  i wygrajmy tą XIV partię , bo taki rok rozpoczynamy.  Jestem przekonana, że tą partię rozegramy z przybyłymi  na  dzisiejszą uroczystość gośćmi , którzy zechcą nam udzielić cennych wskazówek.”

Obecni na uroczystości goście w osobach Tomasza Głogowskiego – posła RP, Stanisława Torbusa- członka zarządu Powiatu Tarnogórskiego, Przemysława Cichosza – przewodniczącego Rady Powiatu Tarnogórskiego, Beaty Kiszel- dyrektorki Muzeum Tarnogórskiego oraz przedstawicieli z Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Bytomia i Piekar Śląskich życzyli słuchaczom ciekawych i rozwijających wykładów oraz  zajęć , a przed wszystkim zdrowia i stabilniejszej sytuacji .

Zachowany został rytuał akademicki – odśpiewanie  tradycyjnej pieśni studenckiej „Gaudeamus” przez Henię i Andrzeja Żurek przy akompaniamencie Marii Jankowskiej , przyjęcie oklaskami  nowych studentów   i wykład inauguracyjny „Psychologia biegu życia – od poczęcia do starości” wygłoszony przez  psychologa dr Leszka Woszczka.

Film- Krzysztof Nikiel

Zdjęcia -Helena Domańska

Opublikowane: 29 września 2020