23 czerwca 2020

#GaszynChallenge dla Sandry Wolniak

Co to jest # Gaszyn Challenge? Idea jest prosta – wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów – nagrać film, wpłacić pieniądze na rzecz chorego dziecka, nominować innych do kontynuacji akcji.  Gaszyn Challenge pomaga głównie dzieciom  a pompki robią policjanci, strażacy, żołnierze, samorządowcy , przedstawiciele różnych instytucji – również i my.

Nominowani przez Starostę Powiatu Tarnogórskiego Krystynę Kosmala do udziału w akcji #GaszynChallenge podjęliśmy to wyzwanie. Na scenie amfiteatru na Osiedlu „Przyjaźń” stawiło się 21 słuchaczy UTW , którzy pompowali balony, robili przysiady, pompki i pompowali ….. balony.  Nie obyło się bez śpiewów i  życzeń dla małej Sandry. Sandra ma 6 miesięcy i choruje na rdzeniowy zanik mięśni. W zatrzymaniu tej choroby ma pomóc terapia genowa , do której potrzebny jest bardzo drogi lek.Więcej na stronie siepomaga.pl/gaszynchallengesandra.            Nasi studenci tak się rozkręcili , że po oficjalnej części akcji nastąpiła runda dodatkowa , podczas której dalej pompowali i trzeba przyznać, że wychodziło im to coraz lepiej.

Film z tego wydarzenia poniżej a na konto Sandry Wolniak wpłaciliśmy 200 zł. Nominowaliśmy do tej akcji Galerię Fitnessu Klaudii Sobczyk, Centrum Kultury Śląskiej oraz Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej

Dziękujemy Bogusi Sukiennik i Jankowi Gajda za świetną organizację wydarzenia a Grażynie Jurek i Basi Holy  za oprawę plastyczną.

 

 

Opublikowane: 22 czerwca 2020