9 marca 2020

„Dzień Kobiet” w operetkowym klimacie

Jak co roku w Kompleksie Zamkowym „U Wrochema” świętowaliśmy doroczny Dzień Kobiet. Zostałyśmy obdarowane tulipanami od Burmistrza naszego miasta a życzenia złożyli nam: posłowie-  Barbara Dziuk i Tomasz Głogowski , Damian Stadler  i Mariusz Jarzombek  reprezentujący Urząd Miasta Tarnowskie Góry ,  Jan Baron i Ilona Ogiołda z piekarskiego UTW oraz męska część naszego stowarzyszenia, które reprezentował Michał Sporoń ( prowadzący także imprezę}

W cudowny  świat operetki i musicalu wprowadzili nas Joanna Wojtaszewska – sopran, Kamil Roch Karolczuk – tenor oraz kameraliści zespołu starussowskiego . Usłyszeliśmy najpiękniejsze i najznakomitsze melodie muzycznego króla walca Johanna Straussa,  jak również Emmericha Kalmana, Franza Lehara, Paula Abrahama. Zabrzmiały  duety wszech czasów: „Usta milczą, dusza śpiewa” „Co się dzieje, oszaleję”, „W rytm walczyka”, „Myszko, to była piękna noc”, wspaniałe arie: „Aria ze śmiechem”, popisowe utwory instrumentalne, jak i piosenki z repertuaru Jana Kiepury: „Brunetki, blondynki” .

Zdjęcia :Helena Domańska

               

Opublikowane: 14 marca 2020