10 stycznia 2020

Inauguracja wystawy malarstwa naszych słuchaczy w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej

Prace malarskie naszych słuchaczy , które powstały podczas realizacji zadania publicznego „Dziedzictwo magnatów przemysłowych związanych z powiatem tarnogórskim” zawitały do Dzielnicowego Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej. Jest to filia piekarskiego Domu Kultury kierowanego przez Ilonę Ogiołda . W strukturach Domu Kultury istnieje Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku, z którym współpracujemy.

Inauguracja wystawy odbyła się 10 stycznia br . Przybyli na nią nasi słuchacze – członkowie grupy malarskiej i ich sympatycy oraz słuchacze Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Beata Hetmańczyk , pod kierunkiem której powstały wystawione prace przybliżyła zebranym techniki malarskie, którymi zostały namalowane obrazy . Zaś artyści , stojąc przy swoich obrazach opowiadali  – dlaczego wybrali taki obiekt do malowania, jaką techniką go przedstawili i co ich skłoniło do malowania. Dopełnieniem panującej  atmosfery były piosenki w wykonaniu Heni i Andrzeja Żurków. Piękne obrazy, nostalgiczne  piosenki sprawiły, że chciało się powiedzieć „chwilo trwaj, jakże jesteś piękna”

Dziękujemy Pani Ilonie Ogiołdzie za zaproszenie nas i za wyjątkowo ciepłą oraz przyjazną atmosferę. Wystawa będzie trwać do 13 lutego br

Tekst: Magdalena Latacz

Zdjęcia : Helena Domańska i Marek Krzywiecki

Opublikowane: 11 stycznia 2020