26 listopada 2019

Nagrody na XII Juwenaliach III Wieku w Warszawie

Juwenalia III Wieku w Warszawie to największy w Polsce  interdyscyplinarny festiwal artystyczny seniorów . Organizowany jest przez Fundację AVE z Warszawy . Pomysłodawcą imprezy jest jej prezes Bartłomiej Włodkowski , który podkreśla, „że sztuka i kultura potrafią zamienić jesień życia w twórczą wiosnę i są znakomitą propozycją dla każdego, niezależnie od wieku”.

W okresie od 25-26 listopada 2019 r odbyły się już dwunaste Juwenalia. Na deskach Teatru Palladium i Klubu Hybrydy zaprezentowało się 51 grup artystycznych , które rywalizowały w kategoriach – muzyka, teatr i taniec. Występy seniorów były oceniane przez  jury , w skład którego wchodziły autorytety artystyczne z danej kategorii.

Tarnogórscy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku od czterech lat  uczestniczą w tym wydarzeniu , zajmując zawsze medalowe miejsca. I nie inaczej było w tym roku. I miejsce w kategorii muzyka-duety wyśpiewało tarnogórskie, uczelniane małżeństwo Henryka i Andrzej Żurek . Zespół taneczny”Się chce” kierowany przez Marzenę Kobryń zdobył III miejsce za dynamiczne a jednocześnie nastrojowe tango pt ”Zatańcz ze mną” .

Ten senioralny festiwal , na który zjeżdża się prawie cała Polska  jest także doskonałą okazją do promowania swojej „małej Ojczyzny”,  Taką rolę też wypełnili tarnogórscy seniorzy wręczając uczestnikom Juwenaliów foldery naszego miasta i pokazując się w „służbowych koszulkach” z herbem Tarnowskich Gór.

Wyjazd na Juwenalia był wspierany przez Gminę Tarnowskie Góry w ramach realizacji zadania publicznego z dziedziny kultury pt”Artystyczne spotkania seniorów”

Gratulujemy naszym artystom

 

Opracowała; Magdalena Latacz

Zdjęcia :Helena Domańska

Opublikowane: 26 listopada 2019