18 listopada 2019

Wykład prof. ATH dr hab Rafała Majznera „Muzyka wokalna S.Moniuszki”

Rok 2019 uchwałą Sejmu RP ustanowiony został Rokiem Stanisława Moniuszki. Postać S. Moniuszki a w szczególności  jego życiorys, dorobek muzyczny przedstawił prof. ATH dr hab Rafał Majzner. Wykładowca a zarazem muzyk- tenor  przy akompaniamencie Marii Jankowskiej- dyrektorki Społecznego Ogniska Muzycznego w Tarnowskich Górach zaprezentował wiele popularnych pieśni i arii operowych S.Moniuszki.

Pan Rafał Majzner jest doktorem habilitowanym sztuk muzycznych w specjalności wokalistyka, muzyk – tenor, pedagog; dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; szczególne miejsce w jego dorobku artystycznym zajmuje wykonawstwo pieśni zarówno z okresu romantyzmu jak i późniejszych epok do współczesności włącznie; solista Opery Wrocławskiej. Do swoich największych osiągnięć płytowych zalicza nagranie Króla Rogera Karola Szymanowskiego w reżyserii Mariusza Trelińskiego oraz udział w produkcji tejże opery w Operze Bastii w Paryżu.
Jego zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się wokół zagadnień związanych z edukacją muzyczną małego dziecka ze szczególnym zwróceniem uwagi na elementy muzyki oddziałujące zarówno na procesy poznawcze, jak i na rozwój społeczno-emocjonalny dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodszym wieku szkolnym. W publikacjach zajmuje się czynnikami warunkującymi efektywność i jakość pracy nauczyciela przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej, ze szczególnym uwzględnieniem emisji głosu oraz kultury żywego słowa.

       

Opublikowane: 19 listopada 2019