25 maja 2019

XI Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych w Łazach

Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Podczas jej jedenastej edycji padł kolejny rekord. W Łazach zjawiło się ponad 1100 osób, reprezentujących 62 uniwersytety i organizacje senioralne. Wśród zawodników i kibiców z całego kraju były delegacje z Ukrainy i Austrii.
Uroczystość otwarcia olimpiady odbyła się Tradycyjnie nad zalewem Mitręga w Łazach. Najpierw zaprezentowani zostali wszyscy uczestnicy , odśpiewano hymn olimpiady, zapalono znicz olimpijski. A zapalili go najstarsi uczestnicy tegorocznej Olimpiady Sportowej UTW i Organizacji Senioralnych.     Nasz uniwersytet reprezentowało 19 zawodników i grupa słuchaczy , która korzysta z zajęć gimnastycznych w Galerii Fitness pod kierunkiem Eweliny Pankiewicz.

W rywalizacji sportowej grupowo uplasowaliśmy się na 29 miejscu .  Srebny medal w biegu na 60 m   wywalczyła dla naszego uniwersytetu  Ela Rduch ( ciągle w doskonałej formie i  etatowa nasza medalistka). Pięciu  naszych zawodników znalazło się w pierwszej dziesiątce danej kategorii  a mianowicie  Cypara Grzegorz ( boule – 5 miejsce), Helena Czaja (pływanie 50m stylem klasycznym – 6 miejsce) , Nowak Janusz ( przełaje rowerowe – 6 miejsce), Bobecki Tadeusz ( szachy- 7 miejsce),Ewa Słabik ( pistolet pneumatyczny – 8 miejsce). Wielkie gratulacje dla naszej Eli i wszystkich startujących.

Na olimpiadzie nasz uniwersytet zaprezentował się z własnym programem artystyczno- gimnastycznym Szwadron policjantek pod okiem Eweliny Pankiewicz wystąpił z układem tanecznym z elementami BOKWY – nowa odmiana fitnessu łącząca  kick  boxing  z tańcem afrykańskim. Dynamika tańca , jego wykonanie, no i ubiór sprawiły, że występ spotkał się z wielkim aplauzem

 

 

Opublikowane: 29 maja 2019