13.10.2015 r. Śląskie Starki integrują pokolenia

13 października 2015 r. starki, czyli Helena Domańska i Teresa Majzner, w restauracji „Świetlik” ZAZ w Bytomiu  zaprezentowały, jak na przestrzeni wieków integrowano się na Śląsku.

Dynamiczna i  pełna humoru gawęda, była okazją do pokazania nie tylko piękna śląskiej gwary, ale także wspólnej zabawy. Swój występ, barwną gwarową opowieść, przygotowały dla uczestników spotkania   „INTEGRACJA POKOLEŃ”. Spotkanie integracyjne zostało zorganizowane przez grupę bytomsko – tarnogórską  Akademii Lidera i było ciekawym podsumowaniem   projektu „Śląscy Seniorzy XXI Wieku na TOPie!” realizowanego  przez Tarnogórskie Stowarzyszenie – UTW w ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Świętochłowic.

Celem spotkania integracyjnego uczestników Akademii Lidera było  zaktywizowanie przedstawicieli różnych grup wiekowych; była  młodzież, seniorzy i w tym także osoby niepełnosprawne.

Uczestnicy mieli czas, by pokazać swoje „talenty” i zainteresowania. Wystąpił „Club Romantycznych Serc” z UTW w Bytomiu, którego piosenki wprowadziły nastrój zachęcający do wspólnej zabawy.

Były także  pokazy tańca capoeira i występ zespołu „Lost In Dost”, zachęcające do wspólnej zabawy.

Owacje na stojąco otrzymała grupa podopiecznych  Zakładu Aktywizacji Zawodowej za występ -pantomimę „Walka dobra ze złem”.

Jak na spotkanie integracyjne przystało były wspólne tańce, śpiewy, robienie pamiątkowych zdjęć oraz degustacja potraw wykonanych przez podopiecznych Zakładu Aktywizacji Zawodowej, którzy są zatrudnieni w restauracyjnej  kuchni.

Kolejny projekt, w którym uczestniczyły członkinie TS-UTW, śląskie starki  – uczestniczki Akademii Lidera, został zakończony.

Przed nimi jeszcze  wręczenie certyfikatów, potwierdzających ich umiejętności lidera.

Stanisława Szymczyk, sekretarz TS-UTW

Opublikowane: 12 października 2015